Wyzwanie angielskie

W czerwcu na moim instagramie ruszyło bezpłatne wyzwanie dla osób, uczących się języka angielskiego. Z moich rozmów z moimi obserwatorami dowiedziałam się, że prawie nikt z Was nie potrafi swobodnie literować wyrazów / imion i nazwisk w języku angielskim, a szkoda, bo jest to bardzo ważna i przydatna umiejętność. Gdy jesteśmy za granicą i jesteśmy zmuszeni podać komuś nasze dane osobowe, nie ma szans żeby obcokrajowiec ze słyszenia zapisał bezbłędnie przeciętne polskie imię i nazwisko. To działa też w drugą stronę – jeśli poznajemy cudzoziemca, często mamy problem z powtórzeniem / wymówieniem jego imienia lub nazwiska, ale gdy zostanie nam ono przeliterowane, często jest łatwiej. Ponadto, w normalnej codziennej rozmowie umiejętność literowania bardzo się przydaje, bo przecież nikt z nas nie zna wszystkich angielskich słów. Czasami z kimś rozmawiamy i rozmowa idzie nam całkiem sprawnie, ale nasz rozmówca użyje słowa, którego nie znamy. Warto umieć się o nie zapytać, poprosić o przeliterowanie, żebyśmy wiedzieli o co chodzi.

 

W związku z powyższym przygotowałam tygodniowe wyzwanie, które było bezpłatne i do którego zaprosiłam wszystkich chętnych. Przygotowałam je w taki sposób, żeby po wykonaniu wszystkich zadań każdy naprawdę mógł powiedzieć, że opanował tę umiejętność. Ponadto, osoby zaproszone do tego wyzwania będą miały do niego dostęp na stałe. Jeśli więc z jakiegoś powodu jeszcze do niego nie przystąpiły, albo go nie ukończyły, mogą to zrobić w każdej chwili. Mogą również do niego wracać w ramach treningu – co bardzo polecam. O tę umiejętność należy dbać. Raz nauczona zostaje z nami na zawsze, pod warunkiem, że czasami jej używamy.

 

Co dalej z wyzwaniem? Obecnie dostęp do wyzwania można wykupić za 28 PLN / 6 EUR. W tym celu należy wysłać mi wiadomość na Instagramie lub mailem na adres kontakt@domilingua.com.

Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn