Korekta pamiętnika

Uczysz się języka angielskiego, ale mimo to boisz się rozmawiać i nie jesteś pewny swojej gramatyki. Czujesz również, że Twój zasób słów jest ciągle ubogi. Najwyższa pora zacząć wdrażać wiedzę!

Od dłuższego czasu prowadzę na mojej grupie na Facebooku akcję PAMIĘTNIK, która polega na tym, że pierwszego dnia miesiąca wrzucam post, pod którym 3 osoby zgłaszają się do prowadzenia pamiętnika w języku angielskim. Taki pamiętnik udostępniają mnie, a ja go bezpłatnie sprawdzam – nanoszę korektę i komentarze, abyście wiedzieli, co jest źle i dlaczego. Taka informacja zwrotna jest bardzo ważna – podpowie Ci, nad czym jeszcze musisz popracować.

Dlaczego pisanie pamiętnika jest świetną formą nauki?

  • Pisanie czegokolwiek jest świetną formą nauki, ponieważ musza Cię do budowania zdań – stosowania gramatyki, słów, których się uczysz (lub sprawdzenia nowych) i dobrania odpowiedniego stylu (oficjalnego, nieoficjalnego).
  • Pewność siebie w pisaniu przekłada się na pewność siebie w mówieniu, ponieważ jeśli masz wyćwiczony dobór czasów i słów, czujesz się lepiej mówiąc to wszystko na głos.
  • Pamiętnik piszesz dowolnym stylem. Piszesz, kiedy chcesz i o czym chcesz.
  • W pamiętniku możesz pisać o tym, co właśnie robisz; o tym, co przeważnie robisz, jak wygląda Twoje życie, praca itd. Możesz pisać o tym, co robiłeś wczoraj, tydzień temu itd.; o tym, co będziesz robić później / jutro / za rok. Możesz pisać o swoich marzeniach. W pamiętniku możesz opowiadać o książkach / artykułach / filmach / serialach, które oglądasz lub czytasz (dzięki temu utrwalisz sobie słownictwo, które próbowałeś zapamiętać czytając te materiały).
  • W pamiętniku możesz również pisać fikcję. Nie musisz mi się zwierzać. Ważne, żebyś pisał po angielsku.
  • Jeśli postanowisz pisać na tematy w jakikolwiek sposób związane z Twoim życiem, dasz sobie szansę oswojenia słownictwa, które jest dla Ciebie ważne – z Twojej branży, hobby.

Ponieważ liczba osób, które mogą wziąć udział w akcji, jest ograniczona, zadajecie mi często pytanie, czy można skorzystać z takiego wsparcia odpłatnie. Postanowiłam więc udostępnić Wam taką opcję.

Jak to działa?

Jeśli jesteś zainteresowany taką formą wsparcia, napisz do mnie. Technicznie jest to bardzo prosta sprawa:

  1. Tworzysz dokument na Google Drive.
  2. Dajesz mi do niego dostęp z możliwością edycji.
  3. Piszesz pamiętnik, a ja go codziennie sprawdzam.
  4. Czytasz moje uwagi i starasz się wdrażać je w kolejnych wpisach.

Jeśli nie wiesz, jak korzystać z Google Drive, poprowadzę Cię za rękę. Jest to naprawdę bardzo prosta sprawa.

Twoje wpisy będą korygowane w ciągu 24 godzin od ich pojawienia się (dzienny limit słów: 300).

Usługę możesz przetestować przez tydzień za darmo. Po okresie próbnym miesięczna opłata będzie wynosić 99,00 złotych (cena zawiera podatek VAT). 

Jeśli jesteś zainteresowany, proszę o kontakt.

Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn