Języki

Dla osób, uczących się webdesignu – ćwiczenie 1

Mam dla Was dzisiaj coś fajnego, mam nadzieję. Ponieważ wśród moich czytelników jest baaaardzo dużo osób, które zajmują się IT, lub chcą się zajmować – na przykład programowaniem, testowaniem, projektowaniem stronek itd., postanowiłam rozpocząć nowy cykl. Polegać on będzie na tym, że będę się z Wami dzielić artykułami z anglojęzycznych blogów o tej tematyce, żebyście sobie poczytali najnowsze wieści po angielsku, a do nich doczepione będą zadania ode mnie z kluczem. Ćwiczenie to jest oczywiście bezpłatne.

Na pierwszy ogień idzie dość świeży tekst z portalu designmodo.com14 bad ad policies that will get you blacklisted in Chrome. Poczytajcie, podajcie dalej. A jeśli macie ochotę poćwiczyć Was angielski, znajdziecie tu dwa dokumenty. Pierwszy dokument zawiera ćwiczenia w formacie PDF z polami, które możecie wypełnić, aby swoje odpowiedzi zapisać (należy to zrobić w odpowiednim programie, np. Adobe Reader (tekst wpisany w przeglądarce nie zapisze się). Drugi dokument zawiera klucz do zadań zamkniętych. Samo możecie się więc sprawdzić.

Oprócz zadań zamkniętych w dokumencie znajdziecie też kilka otwartych. Zachęcam do ich wykonania. Możecie podesłać mi swoje odpowiedzi, a ja postaram się je skorygować. Najlepiej zrobić to poprzez wklejenie ich do dokumentu Google, a następnie udostępnienie tego dokumentu mi (na adres: dominika.kolejnik@gmail.com). To, czy i kiedy sprawdzę, będzie oczywiście zależało od tego, ile prac dostanę.

 

Jeśli podoba Ci się ten pomysł, zostaw komentarz poniżej, a tekst możesz podać dalej.

 

Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn